Plażowe igraszki – 5 rzeczy, które warto zabrać na plażę

Wraz z nadejściem ciepłych i słonecznych wakacyjnych dni, z pewnością nie raz zapragniemy doświadczyć przyjemnej kąpieli w promieniach słońca. Najlepszą opcją jest w takim wypadku wyprawa na pobliską plażę,  gdzie zawsze mamy możliwość schłodzenia naszego rozgrzanego słońcem ciała w chłodnych, morskich falach. Powinniśmy pamiętać, że nawet do tak z pozoru spokojnej i relaksującej wyprawy, powinniśmy się należycie przygotować. O czym więc warto pamiętać przy okazji wycieczki nad morze? Poniżej przedstawiam krótką listę moich 5 subiektywnych propozycji:

  • Ręcznik plażowy – to chyba najważniejszy atrybut plażowicza. Będzie nam służył zarówno jako nasze „plażowe legowisko”,  osłaniając ciało od wszędobylskiego piasku, jak również pozwoli osuszyć się po morskiej kąpieli. Zawsze też lepiej zabrać ze sobą 2 ręczniki – co jeszcze bardziej zwiększy komfort naszego plażowania.
  • Krem do opalania z filtrem – kolejny niezbędny element. Słońce słońcem, ale naszą skórę musimy chronić. Długotrwałe wystawienie na ostre promienie, może prowadzić do poparzeń i sprzyja powstawaniu nowotworów skóry. Dlatego ważne jest, aby przed każdą ekspozycją na silne światło słoneczne, smarować newralgiczne miejsca kremem z odpowiednim filtrem. Pamiętajmy również, aby po każdej wizycie w morzu, ponownie skorzystać z kremu.
  • Butelka wody – wygrzewając się na plaży, pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Słońce wysusza i wyciąga z nas wodę, a regularne wizyty w słonym morzu dodatkowo potęgują pragnienie. Oczywiście jedna butelka to za mało – miejmy przy sobie co najmniej dwie.
  • Okulary przeciwsłoneczne – skutecznie osłonią nasze oczy przed ostrymi promieniami słońca. Ułatwią również inne plażowe aktywności jak np. gra w siatkówkę, czy frisbee. Okulary będą również niezbędne, jeżeli chcemy w towarzystwie szumu morskich fal, oddać się lekturze.
  • Frisbee lub piłka – mamy tu pełną dowolność. Każdy przecież lubi coś innego. Przy plażowych igraszkach czas na słońcu szybciej mija, a ciało dokładniej się opala. Jeżeli nie lubimy ruchu lub po prostu dziś mamy ochotę na spokojniejsze spędzenie czasu – zabierzmy ze sobą książkę. Czytanie przy akompaniamencie fal ma swój urok – pamiętajmy jednak wtedy koniecznie o okularach przeciwsłonecznych.

Mam nadzieję, że wasza kolejna wyprawa nad morze będzie udana i zaznacie wielu miłych chwil. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć nam wszystkim wielu słonecznych dni w nadchodzących miesiącach oraz oczywiście jak najcieplejszej wody w morzu.