Toruń romantyczny – czyli co nieco dla zakochanych

Wybierając romantyczny zakątek na wspólną podróż (czy to z okazji rocznicy związku, czy może bez okazji), warto zastanowić się nad Toruniem – miastem, które od wieków kojarzy się z piernikami, miłością i tajemnicą. Zanim jednak podejmie się decyzję o wycieczce do tego właśnie miejsca, warto poznać kilka romantycznych jego zakątków.

 

Ogród Zoo-botaniczny

ogród botaniczny toruń

Po pysznym śniadaniu, które na pewno uda Wam się zjeść w jednej w toruńskich knajpek, weekend Toruń warto rozpocząć od miłego spaceru po ogrodzie zoo-botanicznym. Oglądając niezwykłe okazy natury, na które składają się liczne gatunki roślin i zwierząt, można zachwycić się trwającymi chwilami w zagadkowych, przycienionych przez ogromne liście zakamarkach ogrodu. Pocałunek w takim miejscu musi być niezapomniany!

 

Punkt widokowy na lewobrzeżu Wisły

punkt widokowy toruń

Aby lepiej zapamiętać miasto, należy obejrzeć je z zewnątrz! Spacer do punktu widokowego przy Wiśle, z którego podziwiać można średniowieczne zabudowania toruńskie, na pewno okaże się sympatyczny i pozwoli pooddychać świeżym powietrzem. Podczas ładnej pogody można pozwolić sobie na mały piknik nad rzeką.

 

Bulwar Filadelfijski

bulwar w toruniu

Weekend w Toruniu nie może być uznany za kompletny bez spaceru po Bulwarze Filadelfijskim! Dlatego po sytym obiedzie na Starówce po prostu trzeba zejść w stronę koryta Wisły. Na bulwarze w słoneczny dzień można posiedzieć i delektować się miłą atmosferą, tradycyjnymi piernikami lub lodami. A to wszystko razem, trzymając się za ręce.

 

Fontanna Cosmopolis

fontanna cosmopolis

Romantyczny wieczór, który zakończyć ma nasz wyjazd powinien być magiczny i niezapomniany. Dlatego po kolacji przy świecach nie można zapomnieć o odwiedzeniu fontanny Cosmopolis, której kolorowe światła oraz wieczorna i nocna muzyka dostarczają wielu wrażeń zarówno mieszkańcom miasta jak i przyjezdnym oraz turystom. Podziwiając choreografię wodną w objęciach partnera można się rozmarzyć i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości.

 

Jak widać – Toruń jest bardzo dogodnym miejscem na romantyczne wyjazdy. Poszukując inspiracji na spędzenie czasu z partnerem w innym mieście, warto zastanowić się nad miastem Kopernika. Może to właśnie Toruń może zaoferować nam romantyczny weekend we dwoje i pozostawić w nas wspomnienia na całe życie.