Wakacje nad Bałtykiem – o czym powinniśmy pamiętać wybierając hotel?

Łodzie rybackie na bałtyckiej plaży

Wybierając się na wymarzone wakacje nad nasze polskie morze, warto bardzo dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego lokum. Hotel w odpowiedniej, wygodnej dla nas lokalizacji jest zazwyczaj najlepszym wyborem. Możemy też oczywiście skorzystać z usług różnego rodzaju portali (takich jak np. Airbnb) umożliwiających zamieszkanie podczas swoich wakacji u zarejestrowanych członków serwisu. Mimo że usługa ta potrafi niekiedy znacznie zredukować koszta pobytu w danym mieście, to nie jest jeszcze na tyle znana, by konkurować z popularnością, jaką w okresie wakacyjnym cieszą się hotele Gdańsk i inne miasta nadmorskie przeżywają w okresie wakacji istne oblężenie, dlatego wybierając Trójmiasto na cel swojej wakacyjnej wyprawy, warto już zawczasu zadbać o rezerwację miejsca noclegu. W przypadku braku miejsc czy zbyt wysokich cen warto zainteresować się ofertą wcześniej wspomnianego portalu lub którąś z konkurencyjnych, podobnych usług.

Miasta nad Bałtykiem w okresie letnim oferują wiele atrakcji. Mniejsze kurorty skupiają się przede wszystkim na plażowiczach i osobach, które oczekują beztroskiego wypoczynku od codziennego zgiełku miasta. Plażowanie, spacery i ruch na świeżym powietrzu, a wieczorem relaks w restauracji przy piwku czy kieliszku wina – tego zazwyczaj oczekują osoby, które wybierają mniejsze nadmorskie miejscowości.

Panorama Gdańska z Bazyliką MariackąIstnieje też druga grupa turystów, nastawiona przede wszystkim na zwiedzanie, doświadczanie i odkrywanie ciekawych miejsc. Jest z pewnością mniej liczna niż plażowicze, nie potrzebuje też luksusowych hoteli czy apartamentów, gdyż większość dnia spędza aktywnie poza ich terenem. Osoby te wybierają na swój cel większe miasta – miejsca z historią, gdzie jest wiele do zobaczenia. Krążąc po wybranej miejscowości, próbują odkryć wszystkie jego ciekawe, warte zbadania zakamarki – często odwiedzając te same miejsca zarówno w ciągu dnia, jak i po zachodzie słońca. W ich przypadku odpadają też różnorakie opcje „all-inclusive” oferowane przez hotele, gdyż zazwyczaj z nich nie korzystają lub korzystają sporadycznie, wybierając jedzenie i racząc się trunkami w różnych, często spontanicznie odkrytych lokalach miasta.