Wyjazd do Kanady – gdzie najlepiej jest wymienić walutę?

Nieważne, czy Wasz wyjazd do Kanady wynika z turystycznych pobudek lub chęci odwiedzin bliskich osób – prawdopodobnie i tak będziecie potrzebowali mieć przy sobie jakąś ilość kanadyjskiej waluty. W jaki sposób można stać się jej posiadaczem i jaki jest aktualny kurs CAD? Tego dowiecie się w poniższym artykule!

Wymiana waluty w kantorze stacjonarnym

Rozważając pozyskanie obcej jednostki monetarnej, prawdopodobnie każdemu w pierwszej kolejności przychodzi na myśl skorzystanie z usług kantoru stacjonarnego. W sporej liczbie przypadków jest to rzeczywiście rozwiązanie wystarczające – pod warunkiem, że naszym zamiarem nie jest wymiana sporej ilości pieniądza.

Należy wziąć pod uwagę czas potrzebny na znalezienie obiektu oraz to, że oferta może nie być tak korzystna, jak w przypadku wyboru kantoru internetowego. W tym przypadku należy również rozważyć kwestię bezpieczeństwa – poruszanie się po mieście ze sporą ilością gotówki wiąże się z ryzykiem, na które nie wszyscy chcą się decydować.

Wymiana waluty na miejscu w Kanadzie

Jeśli nie podoba Wam się pomysł wymiany złotówek na dolary kanadyjskie w Polsce, to zawsze pozostaje opcja dokonania transakcji już na miejscu, w Kanadzie. Ze względu na trudności w możliwościach oceny sposobności wymiany waluty po dotarciu do celu, ta opcja również nie wydaje się zupełnie komfortowa.

Nigdy przecież nie można być pewnym, gdzie położony będzie kantor i czy w ogóle możliwa będzie w niej zamiana złotówek na dolary. Kiepskim pomysłem wydaje się także samo podróżowanie z pieniędzmi czy dowolnymi drogocennościami.

Transakcja w internetowym kantorze

Korzystanie z kantoru internetowego to chyba najlepsze wyjście w opisywanej sytuacji. Wymienione pieniądze trafiają na konto walutowe, z którego można bez problemu czerpać podczas wizyty w Kanadzie. Opcja ta jest zdecydowanie korzystniejsza, bo platformy online proponują zazwyczaj najkorzystniejsze warunki zawierania transakcji (np. https://www.dobrykantor.pl/kurs-cad.html).

W tym przypadku zwiększa się również bezpieczeństwo podróżowania – dodatkowa, dyskretna karta może być schowana w dowolne miejsce, a tym samym nie będzie przyciągać uwagi złodziejaszków.

Podsumowanie

Ze względu na fakt, że gotówka zawsze może się przydać (np. by kupić bilet transportu publicznego), polecamy wymianę waluty za pośrednictwem kantoru internetowego oraz – w miarę możliwości – wypłatę jej części lub wymianę kieszonkowych ilości złotówek w stacjonarnym obiekcie.