Zarządzanie apartamentami – wynajem apartamentu to dobra inwestycja!

Od dłuższego czasu można zaobserwować popularny trend kupowania apartamentowców nad polskim Morzem Bałtyckim w celu wynajęcia ich turystom. Jeśli jesteś osobą, która przymierza się do zakupu tego typu nieruchomości i zastanawia się czym jest zarządzanie apartamentami, spróbujemy odpowiedzieć ci na dręczące pytanie-jak to wszystko wygląda od kuchni.

Suche fakty

Badania rynkowe jasno wskazują, że największe zyski z nieruchomości można uzyskać w turystycznych miejscowościach. Coraz więcej przyjezdnych, zamiast szukać pokoju w hotelu lub pensjonacie stawia na prywatność, wygodę, komfort oraz konkurencyjne ceny, które oferuje wynajęcie apartamentu.
Inwestycja zakupu takiego mieszkania opłaca się najbardziej w dużych lub turystycznych miastach jak Kraków, Trójmiasto, Zakopane, Wrocław czy Warszawa, ale również w Mielnie, Kołobrzegu, czy Świnoujściu.
Inwestycja w takie mieszkanie powinna zwrócić się mniej więcej po upływie 11 lat.

Dla kogo?

Warto pamiętać, że cena apartamentu znacznie przekracza koszt zwykłego mieszkania w centrum większego miasta. Dlatego zakup takiej nieruchomości najlepiej sprawdza się u osób, które posiadają nadwyżkę gotówki i pragną zainwestować swoje oszczędności w dochodowy biznes.
Oczywiście, nawet jeśli nie masz większej ilości wolnej gotówki, możesz ubiegać się o kredyt w celu sfinansowania swojego pomysłu. Ważne jest wcześniejsze przeliczenie opłacalności takiej operacji oraz odpowiedzenie sobie na pytanie czego naprawdę szukasz? Czy zależy ci bardziej na regularnym dochodzie? Czy może bardziej liczysz na przypływ znacznej ilości gotówki podczas okresu wakacyjnego?

Jak zarządzać apartamentami?

Jak wiadomo, prowadzenie tego typu biznesu może być specyficzne, szczególnie jeśli nabywca kupuje apartament nad morzem, a sam pochodzi z drugiego końca Polski. Niektóre osoby wolą oddać swoje mieszkanie w ręce najbliższej rodziny, wierząc, że będąc na miejscu, są oni w stanie pomóc. Niestety faktem jest, że często takie osoby nie znają się na realiach rynku i bardziej mogą zaszkodzić biznesowi niż mu pomóc.

Dlatego na rynku pojawiły się firmy, które świadczą profesjonalne usługi zarządzaniem mieszkań i apartamentami pod wynajem. W zakres obowiązków takiej firmy jest:

 • zapewnienie właścicielowi optymalnych przychodów z najmu,
 • dokładną selekcją najemców,
 • sprawami technicznymi,
 • różnego rodzaju papierologią,
 • naprawami, które w danym momencie wymaga mieszkanie,
 • marketingiem,
 • umowami i kontraktami,
 • czystością w mieszkaniu
 • zadowoleniem gości

oraz wieloma innymi czynnościami, których nadmiar może przytłoczyć jedną osobę. Dodatkowym atutem w zaufaniu specjalistom jest pewność redukcji średniej długości pustostanu, bardziej agresywna rynkowa polityka cen najmu, mniejsza szkodliwość najemców i oczywiście zaoszczędzenie do minimum twojego wysiłku, nerwów i poświęconego czasu.

Czy warto?

Aktualnie rynek deweloperski w Polsce przeżywa swój najlepszy czas, dlatego warto, zainwestować pieniądze w nieruchomość. Zanim jednak zrobi się krok w stronę zakupu apartamentu, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Pamiętaj, że gwarancją sukcesu inwestycji jest:

 • lokalizacja apartamentu – szczególnie w typowo nadmorskich miejscowościach, turyści pragną być jak najbliżej plaży. W miastach liczy się przede wszystkim odległość od lotniska, dworca, czy starego miasta.
 • profesjonalne podejście do klienta – i tutaj właśnie mamy komfort, że firma zarządzająca apartamentami jest w stanie sprostać wymaganiom nawet tym najbardziej roszczeniowymi klientami tak, aby na koniec dnia byli oni zadowoleni. Dodatkowo twoi najemcy oczekują usług na wysokim standardzie porównywalnych do tych hotelowych. Firmy takie jak Billbery Apartaments dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości trendów będą w stanie zapewnić gościom jak największy i najlepszy standard
 • turyści nie tylko z Polski – pamiętaj, że Polska szczególnie Trójmiasto stało się numer jeden na podróżniczych listach turystów z całej Europy. Co roku coraz więcej i więcej obcokrajowców przybywa do Gdańska czy Sopotu w celu spędzenia przyjemnego czasu. Przykładem są Skandynawowie, którzy masowo przybywają do Gdańska promem w celach nie tylko turystycznych, ale również po to, aby zaopatrzyć się w różnego rodzaju produkty, które u nich są o wiele droższe. Dlatego MUSISZ wiedzieć jak zareklamować swoją nieruchomość na platformach internetowych takich jak Airbnb czy Booking. Firma zarządzająca mieszkaniami będzie w stanie zaprezentować mieszkanie w bardzo atrakcyjny sposób i zapewnić ci turystów nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok.